Pravidelná masáž je někdy lepší než krabička léků.

Masérský salon v Ješeticích

NOVÁ SLUŽBA: Nově nabízím Dornovu metodu plus a Manuální lymfodrenáž těla. Více informací níže.

Individuální terapie

Každý jsme jiný a proto preferuji individuální přístup.

Svoji práci miluji a proto se neustále vzdělávám na různých masérských kurzech. V individuální terapii používám a kombinuji vše co jsem se naučil a to s ohledem na potřeby každého klienta. Individuální terapie je tak uvolňující, relaxační a velice účinná sestava různých masérských technik.

Při individuální terapii využívám měkké techniky, uvolňovací techniky, olejovou masáž, Breussovu masáž.

Přesnou délku masáže nelze určit. Vše záleží na postavě, věku a potřebě klienta.

Orientační doba masáže:

Šíje a hrudník …………………………………………………….30 minut

Záda, šíje, hrudník …………………………………………….. 60 minut

Plosky, nohy zepředu a zezadu + hýždě ……………….. 60 minut

Nohy zepředu a zezadu + hýždě…………………………… 60 minut

Ruce, ramena …………………………………………………….. 30 minut

Celková masáž (nohy, hýždě, ruce, záda, šíje)……….. 120 minut

                              Prohřátí těla před masáží …………………………………….minimálně 10 minut  (nutné hlásit předem při telefonické objednávce)

Vše na přání klienta.


Aktuální ceník zobrazíte kliknutím ZDE.


Nabízím i externí masérské služby pro sportovní oddíly, firmy apod. 

Přijedu na Vámi zvolené místo. Vše dohodou.


Obecné kontraindikace:                                                                                                                                                 
Horečka, nachlazení, infekce, záněty, jakékoli akutní stavy, Onkologické nálezy, první trimestr těhotenství, hnisavá kožní onemocnění, krátce po operaci. 

Nabízím: Dornovu metodu plus, manuální lymfodrenáž těla, klasické masáže, masáže pro sportovce, masáže pro těhotné, dětské masáže, masáž lávovými kameny

 


NOVĚ > Manuální lymfodrenáž těla <

Manuální lymfodrenáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla. Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického i psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod. Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění. Manuální lymfodrenáž je účinná a příjemná terapie, která Vám pomůže výrazným způsobem zvýšit obranyschopnost organismu, sníží množství přebytečné vody v těle, případně otoků a zmírní projevy celulitidy

Přístrojová lymfodrenáž ale nikdy zcela nenahradí manuální terapii !!!

Mohu nějak prodloužit účinek manuální lymfodrenáže?

Bezprostředně následnou vnější kompresí (elastické kompresní prádlo). Při problémech s celulitidou zejména kalhotky s nohavičkami, v případě žilních problémů vhodné kompresní punčochy (punčochové kalhoty). V žádném případě není vhodné ve stejný den absolvovat jinou masáž.

Jsou manuální lymfodrenáže vhodné pro těhotné?

Pokud jde o fyziologickou graviditu jednoznačně. V žádném případě nemůže ohrozit plod! Zbaví nepříjemných těhotenských otoků a zmírní zhoršování celulitidy a žilních problémů a nadměrného přibírání hmotnosti. Ideální je série manuálních lymfodrenáží před plánovaným těhotenstvím (detoxikace organizmu).

Je manuální lymfodrenáž vhodná také pro muže?

I když je manuální lymfodrenáž v souvislostech s celulitidou považována za „ženskou“ záležitost, efekt této metody se týká především zvýšení imunitní kapacity organizmu a zlepšení jeho detoxikace. Z toho je zřejmé její uplatnění i pro muže. Kromě zmíněné indikace pomáhá například při problémech se zvýšenou únavou, pozitivně může ovlivňovat horší plodnost současné mužské populace a má řadu dalších pozitivních efektů.

 

Jak často?

Pokud má mít manuální lymfodrenáž smysl jako prevence, musí probíhat pravidelně, 1 x týdně po dobu 5 týdnů, v případě boje s celulitidou je potřeba absolvovat lymfatickou masáž 2 x tydně, jako detoxikační program 1 x týdně. Optimálně s vyváženou stravou a domácí péčí. Masáž je nutné v každém případě opakovat minimálně 5x po sobě!

Manuální lymfodrenáž těla:

60 minut částečná

90 minut částečná (např. nohy+hýždě pro zmírnění celulitidy)

180 minut kompletní lymfodrenáž těla

Kosmetické účinky:

Odstraňuje celulitidu

Zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou
Zlepšuje vzhled pokožky celého těla, omlazuje pokožku
Zpevňuje podkoží, dochází k redukci objemu těla
Modeluje postavu

Účinky na tělo:

Zmírňuje otoky nohou, působí proti tzv. „těžkým nohám“
Preventivně působí proti vzniku křečových žil a otoků, léčí již vzniklé
Upravuje otoky po operacích
Upravuje žilní nedostatečnost
Zlepšuje tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu
Regeneruje organismus
Prokrvuje pokožku
Skvěle relaxuje unavené nohy, vhodné pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, i pro ty, kteří jsou „celý
den na nohou“
Zvyšuje imunitní systém
Zmírňuje migrenózní stavy

Kontraindikace:

infekční a bakteriální onemocnění
horečnaté stavy
nádorová onemocnění
kožní vyrážky
křečové žíly
těhotenství
hyperfunkce štítné žlázy
astma
srdeční arytmie


NOVĚ> Dornova metoda plus <

Dornova metoda plus je jemná unikátní manuální terapie, která vrací klouby a obratle do původní přirozené polohy, čímž se vyrovnává celková statika těla, dochází k úpravě svalového napětí a obnově pohyblivosti. Dornova metoda plus pomáhá řešit bolest dlouhodobě.

Dornova  metoda plus se provádí jemným tlakem při aktivním pohybu a spolupráci klienta. Při aplikaci Dornovy metody plus oslovujeme celé svalové řetězce, ovlivňujeme vzájemnou polohu kostí v kloubech a jsme schopni korigovat vybočené obratle. Přes veliký vliv, který má Dornova metoda plus na celý organismus, se klienti nemusejí bát nežádoucích účinků nebo zranění. Dornova metoda plus je velmi jemná, ale velice precizní technika a díky tomu je naprosto bezpečná a bezbolestná.

Dornovou metodou plus mohou být ošetřeni téměř všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Dornova metoda plus vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi, polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Aplikaci Dornovy metody plus předchází konzultace a diagnostika problému a celkového stavu klienta. Součástí každé terapie je natrénování cviků a uvolňující masáž. Počítejte, že strávíte dvě hodiny v masérském studiu Ješetice. Neslibuji zázraky, ale pokud máte dlouhodobé problémy, tak můžete vyzkoušet právě tuto metodu.

Příběhy z praxe všech osob, které mají oprávnění provádět tuto metodu naleznete na stránce kliknutím TADY.

Článek o Dornově metodě, který vyšel v novinách si můžete přečíst například TADY.


> Klasická masáž < 

Je vynikající prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a zotavení svalstva. Osvěžuje tělo i mysl a lze si tak díky ní nejen efektivně odpočinout, ale také dosáhnout o poznání vyšší výkonnosti během dne. Při klasické masáži jsou vyvolávány psychické i fyzické změny a tím pocit souznění těla a mysli.
 
Jak známo, ve sportu je klasická masáž více než potřebným doplňkem tréninku. Pro rychlejší zotavení svalstva se doporučuje rozmasírování bolavých partií a nejlépe dvoudenní odpočinek.
 

> Masáž lávovými kameny < 

Masáž lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organizmu.
Provádí se za pomoci speciálních masážních hmatů a teplých lávových kamenů.
Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem.
 
 
Osobní zkušenost: Navštívil jsem mnoho masérských salonů v České republice, ale v mnoha případech masér pouze položí na tělo kameny. Já s kameny pracuji, tedy masíruji. Přijďte vyzkoušet opravdovou masáž lávovými kameny.
 
Kontraindikace:

Hypersensitiva na teplo, infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav, poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny, křečové žíly, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, diabetes, epilepsie, silná bolestivá menstruace, těhotenství.


 > Masáž pro těhotné <

Masáž v těhotenství můžeme považovat jednak za prostředek léčby (masáž ke zmírnění bolesti), jednak jako prostředek relaxace, uvolnění a uklidnění.Celotělová relaxační masáž je bezpečná pro ženy, které mají fyziologický průběh těhotenství, tedy ty ženy, které nemají v anamnéze samovolné ukončení těhotenství či potraty.Při této masáži je každé klientce věnován zcela individuální přístup dle jejích potřeb. 
 
Kontraikindace:
První trimestr, rizikové těhotenství, samovolná ukončení těhotenství v minulosti, bolesti v podbřišku, těhotenská cukrovka, akutní stavy, onkologické a jiné vážné onemocnění
 

> Dětská masáž <

Jedná se o klasickou relaxační masáž s ohledem na stavbu dětského těla. Může se jednat o masáž celých zad, šíje, beder či jiných partií těla. Určeno pro děti od 6-ti let.Dětské masáže zaměřuji vždy individuálně po domluvě s rodiči. Díky ní dochází k regeneraci těla, odstraňuje napětí a ztuhlost svalů. Děti se budou cítit zklidněné s uvolněnou myslí. Je vhodná především pro mladé sportovce, kteří potřebují svému tělu dopřát regeneraci, kompenzovat jednostranné přetížení a udržovat dlouhodobou tělesnou kondici. Masáž působí zároveň jako prevence možných problémů souvisejících s přetěžováním pohybového aparátu.

 

Kontraindikace

Bezprostředně po velké fyzické zátěži, ihned po jídle – je vhodné počkat aspoň 1-2 hodiny, při výskytu infekčního nebo horečnatého onemocnění

Děti masíruji pouze od 6-ti let do 15 let výhradně za doprovodu dospělé osoby.

—————————————————–

Důležité při jakémkoliv druhu masáže!
V případě kontraindikace, mě vždy před začátkem masáže informujte! Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem, zeptejte se raději svého lékaře, zda vám masáž doporučí.
 

 Breussovu masáž  – vytvořil rakouský léčitel a lidový expert medicíny p. Rudolf Breusse. Je to jemná energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Při této masáži speciálními masérskými hmaty uvolňuji meziobratlové ploténky a nervy, které z páteře vycházejí do celého těla. Účinnosti masáže napomáhá třezalkový olej, který se během breussovi masáže doslova vpíjí a tím ploténky uvolňuje ještě lépe. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením.

Po ošetření Třezalkovým olejem, který používám při Breussově masáži není vhodné vystavovat záda slunci, hrozí zarudnutí kůže, nebo i vytvoření pigmentových skvrn na pokožce.


 Co by Vás mohlo zajímat …

Proč potřebujete chodit na masáže?

Neexistuje lepší a příjemnější způsob, jak se zbavit napětí a stresu. Navíc je to ta nejlepší prevence bolesti. Migrénami počínaje, křečemi v lýtku konče. Dokonce léčí i nespavost. Berte zkrátka pravidelné schůzky s masérem jako povinnou údržbu těla.

Jak často chodit na masáž?

Rozdíl je v počtu masáží do měsíce. Těžce fyzicky pracující člověk by měl maséra navštívit každý týden, ostatní jednou až dvakrát do měsíce. Při částečné masáži, lze maséra navštěvovat vícekrát do měsíce.

Před masáží

Před objednáním se prosím seznamte s kontraindikacemi, které můžou bránit vykonání masáže.

Není vhodné přijít těsně po jídle. Sytější jídla je vhodné jíst 1-2 hodiny před masáží, malou svačinku v podobě například ovoce lze i chvíli před masáží.

Nepít alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem, zeptejte se raději svého lékaře, zda vám masáž doporučí.

Při masáži

Během samotné masáže doporučuji se soustředit se na prodýchávání do břicha a užívat si zároveň masáž. Zadržování dechu je zcela nevhodné. Okysličení pomáhá lépe prokrvovat svaly a celkově je lépe uvolňuje.

I když doporučuji se zdržet komunikace, je vhodné během masáže spolupracovat, tedy v případě konkrétních potřeb či požadavků se i během masáže ozvat. Během masáže můžete regulovat intenzitu a upozornit na citlivější a bolestivá místa. Zpětná vazba od klienta je důležitá a věřím, že díky naší vzájemné spolupráci dosáhneme ještě lepších výsledků.

Pokud budete mít nutkání v průběhu masáže usnout, nebraňte se mu. Spánek bývá stavem nejhlubším stavem relaxace a regenerace.

Po masáži

Známé je doporučení pití dostatečného množství tekutin. Pitný režim je velmi důležitý pro správnou hydrataci, budování zdravé svalové tkáně a odstranění metabolického odpadu, který se hromadí ve svalech a při masáži uvolňuje.

Po masáži je důležitě udržovat tělo v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou, vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tím pádem negativně ovlivněn.

Uvolněné svaly jsou po masáži náchylnější ke zranění, proto je vhodné mít po masáží spíše odpočinkový den. Po masáži se může dostavit lehký pocit únavy, který je naprosto v pořádku. Stavy po masáži jsou silně individuální, záleží rovněž na intenzitě masáže a dalších okolnostech. Obvykle však druhý den tělo bývá zregenerované a schopné plně fungovat.


 

Provozní doba

Pondělí - Neděle: dle telefonických objednávek

Telefon: 702 446 470

Email pro dotazy: info@masazevacek.cz

  Máte-li zájem o masáž, je důležité si rezervovat vlastní termín telefonicky nebo prostřednictvím SMS.

Pokud nezvedám telefon nebo neodepisuji, pravděpodobně se věnuji klientovi. Ozvu se až to bude možné.