Pravidelná masáž je někdy lepší než krabička léků.

Masérský salon v Ješeticích

NOVÁ SLUŽBA: Nově nabízím masáž lávovými kameny. Více informací níže.

Individuální terapie

Každý jsme jiný a proto preferuji individuální přístup.

Svoji práci miluji a proto se neustále vzdělávám na různých masérských kurzech. V individuální terapii používám a kombinuji vše co jsem se naučil a to s ohledem na potřeby každého klienta. Individuální terapie je tak uvolňující, relaxační a velice účinná sestava různých masérských technik.

Při individuální terapii využívám měkké techniky, uvolňovací techniky, olejovou masáž, Breussovu masáž.

Přesnou délku masáže nelze určit. Vše záleží na postavě, věku a potřebě klienta.

Orientační doba masáže:

Šíje a hrudník …………………………………………………….30 minut

Záda, šíje, hrudník …………………………………………….. 60 minut

Plosky, nohy zepředu a zezadu + hýždě ……………….. 60 minut

Nohy zepředu a zezadu + hýždě…………………………… 60 minut

Ruce, ramena …………………………………………………….. 30 minut

Celková masáž (nohy, hýždě, ruce, záda, šíje)……….. 120 minut

                              Prohřátí těla před masáží …………………………………….minimálně 10 minut  (nutné hlásit předem při telefonické objednávce)

Vše na přání klienta.


Aktuální ceník zobrazíte kliknutím ZDE.


Nabízím i externí masérské služby pro sportovní oddíly, firmy apod. 

Přijedu na Vámi zvolené místo. Vše dohodou.


Obecné kontraindikace:                                                                                                                                                 
Horečka, nachlazení, infekce, záněty, jakékoli akutní stavy, Onkologické nálezy, první trimestr těhotenství, hnisavá kožní onemocnění, krátce po operaci. 

Nabízím: klasické masáže, masáže pro sportovce, masáže pro těhotné, dětské masáže, masáž lávovými kameny

Aktuálně se školím: manuální lymfodrenáž

 


> Klasická masáž < 

Je vynikající prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a zotavení svalstva. Osvěžuje tělo i mysl a lze si tak díky ní nejen efektivně odpočinout, ale také dosáhnout o poznání vyšší výkonnosti během dne. Při klasické masáži jsou vyvolávány psychické i fyzické změny a tím pocit souznění těla a mysli.
Jak známo, ve sportu je klasická masáž více než potřebným doplňkem tréninku. Pro rychlejší zotavení svalstva se doporučuje rozmasírování bolavých partií a nejlépe dvoudenní odpočinek.
 

NOVĚ

> Masáž lávovými kameny < 

Masáž lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organizmu.
Provádí se za pomoci speciálních masážních hmatů a teplých lávových kamenů.
Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem.
Osobní zkušenost: Navštívil jsem mnoho masérských salonů v České republice, ale v mnoha případech masér pouze položí na tělo kameny. Já s kameny pracuji, tedy masíruji. Přijďte vyzkoušet opravdovou masáž lávovými kameny.
Kontraindikace:

Hypersensitiva na teplo, infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav, poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny, křečové žíly, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, diabetes, epilepsie, silná bolestivá menstruace, těhotenství.


 > Masáž pro těhotné <

Masáž v těhotenství můžeme považovat jednak za prostředek léčby (masáž ke zmírnění bolesti), jednak jako prostředek relaxace, uvolnění a uklidnění.Celotělová relaxační masáž je bezpečná pro ženy, které mají fyziologický průběh těhotenství, tedy ty ženy, které nemají v anamnéze samovolné ukončení těhotenství či potraty.Při této masáži je každé klientce věnován zcela individuální přístup dle jejích potřeb. 
 
Kontraikindace:
První trimestr, rizikové těhotenství, samovolná ukončení těhotenství v minulosti, bolesti v podbřišku, těhotenská cukrovka, akutní stavy, onkologické a jiné vážné onemocnění

> Dětská masáž <

Jedná se o klasickou relaxační masáž s ohledem na stavbu dětského těla. Může se jednat o masáž celých zad, šíje, beder či jiných partií těla. Určeno pro děti od 6-ti let.Dětské masáže zaměřuji vždy individuálně po domluvě s rodiči. Díky ní dochází k regeneraci těla, odstraňuje napětí a ztuhlost svalů. Děti se budou cítit zklidněné s uvolněnou myslí. Je vhodná především pro mladé sportovce, kteří potřebují svému tělu dopřát regeneraci, kompenzovat jednostranné přetížení a udržovat dlouhodobou tělesnou kondici. Masáž působí zároveň jako prevence možných problémů souvisejících s přetěžováním pohybového aparátu.

 

Kontraindikace

Bezprostředně po velké fyzické zátěži, ihned po jídle – je vhodné počkat aspoň 1-2 hodiny, při výskytu infekčního nebo horečnatého onemocnění

Děti masíruji pouze od 6-ti let do 15 let výhradně za doprovodu dospělé osoby.

—————————————————–

Důležité při jakémkoliv druhu masáže!
V případě kontraindikace, mě vždy před začátkem masáže informujte! Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem, zeptejte se raději svého lékaře, zda vám masáž doporučí.
 

 Breussovu masáž  – vytvořil rakouský léčitel a lidový expert medicíny p. Rudolf Breusse. Je to jemná energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Při této masáži speciálními masérskými hmaty uvolňuji meziobratlové ploténky a nervy, které z páteře vycházejí do celého těla. Účinnosti masáže napomáhá třezalkový olej, který se během breussovi masáže doslova vpíjí a tím ploténky uvolňuje ještě lépe. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci – odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením.

Po ošetření Třezalkovým olejem, který používám při Breussově masáži není vhodné vystavovat záda slunci, hrozí zarudnutí kůže, nebo i vytvoření pigmentových skvrn na pokožce.


 Co by Vás mohlo zajímat …

Proč potřebujete chodit na masáže?

Neexistuje lepší a příjemnější způsob, jak se zbavit napětí a stresu. Navíc je to ta nejlepší prevence bolesti. Migrénami počínaje, křečemi v lýtku konče. Dokonce léčí i nespavost. Berte zkrátka pravidelné schůzky s masérem jako povinnou údržbu těla.

Jak často chodit na masáž?

Rozdíl je v počtu masáží do měsíce. Těžce fyzicky pracující člověk by měl maséra navštívit každý týden, ostatní jednou až dvakrát do měsíce. Při částečné masáži, lze maséra navštěvovat vícekrát do měsíce.

Před masáží

Před objednáním se prosím seznamte s kontraindikacemi, které můžou bránit vykonání masáže.

Není vhodné přijít těsně po jídle. Sytější jídla je vhodné jíst 1-2 hodiny před masáží, malou svačinku v podobě například ovoce lze i chvíli před masáží.

Nepít alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem, zeptejte se raději svého lékaře, zda vám masáž doporučí.

Při masáži

Během samotné masáže doporučuji se soustředit se na prodýchávání do břicha a užívat si zároveň masáž. Zadržování dechu je zcela nevhodné. Okysličení pomáhá lépe prokrvovat svaly a celkově je lépe uvolňuje.

I když doporučuji se zdržet komunikace, je vhodné během masáže spolupracovat, tedy v případě konkrétních potřeb či požadavků se i během masáže ozvat. Během masáže můžete regulovat intenzitu a upozornit na citlivější a bolestivá místa. Zpětná vazba od klienta je důležitá a věřím, že díky naší vzájemné spolupráci dosáhneme ještě lepších výsledků.

Pokud budete mít nutkání v průběhu masáže usnout, nebraňte se mu. Spánek bývá stavem nejhlubším stavem relaxace a regenerace.

Po masáži

Známé je doporučení pití dostatečného množství tekutin. Pitný režim je velmi důležitý pro správnou hydrataci, budování zdravé svalové tkáně a odstranění metabolického odpadu, který se hromadí ve svalech a při masáži uvolňuje.

Po masáži je důležitě udržovat tělo v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou, vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tím pádem negativně ovlivněn.

Uvolněné svaly jsou po masáži náchylnější ke zranění, proto je vhodné mít po masáží spíše odpočinkový den. Po masáži se může dostavit lehký pocit únavy, který je naprosto v pořádku. Stavy po masáži jsou silně individuální, záleží rovněž na intenzitě masáže a dalších okolnostech. Obvykle však druhý den tělo bývá zregenerované a schopné plně fungovat.


 

Provozní doba

Pondělí - Neděle: dle telefonických objednávek

Telefon: 702 446 470

Email pro dotazy: info@masazevacek.cz

  Máte-li zájem o masáž, je důležité si rezervovat vlastní termín telefonicky nebo prostřednictvím SMS.

Pokud nezvedám telefon nebo neodepisuji, pravděpodobně se věnuji klientovi. Ozvu se až to bude možné.